serreslife

Εξαιρετική ήταν η παρουσία των αθλητών του Ναυταθλητικού Περιβαλλοντικού Συλλόγου Πεθελινού  «ΚΕΡΚΙΝΙΤΙΣ» στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κωπηλασίας που ολοκληρώθηκε την Κυριακή 23 Απριλίου στο Σχοινιά.

Οι αθλητές του συλλόγου Σταύρος ΣουλαρίκαςΆγγελος ΜατιόςΕπαμεινώνδας Κωνσταντινίδης και Σωτήρης Αναστασιάδης κατέλαβαν την 5ηθέση στο τετραπλό σκιφ ανδρών στον μεγάλο τελικό και την 5η θέση στην Πανελλήνια κατάταξη. Επίσης ο Σταύρος Σουλαρίκας κατέλαβε την 4η θέση στον μεγάλο τελικό του σκιφ ανδρών και την 4η θέση στην Πανελλήνια κατάταξη. Οι επιτυχίες των αθλητών του Κερκινίτη δείχνουν για ακόμη μια φορά την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στο σύλλογο ο οποίος αγωνιστικά έχει κάνει μεγάλα βήματα τα τελευταία χρόνια. Άλλωστε αυτές τις θέσεις οι αθλητές του συλλόγου τις κατέκτησαν σε ένα από τα πιο ανταγωνιστικά και πιο ανατρεπτικά πρωταθλήματα των τελευταίων χρόνων που  ολοκληρώθηκε στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά  με τον Ναυτικό Όμιλο Θεσσαλονίκης να ανατρέπει την πρωτοκαθεδρία του Ν Ο Ιωαννίνων και να αναδεικνύεται πολυνίκης με 21 μετάλλια (9-8-4) ενώ κέρδισε και την 1η θέση στη βαθμολογία με 293,5 βαθμούς. Στη δεύτερη θέση των μεταλλίων έγινε ακόμη μια έκπληξη αφού την κατέλαβε ο ΟΕΑ& ΝΑ Βόλου με 14 μετάλλια (9-2-3), ενώ 3ος ήταν ο ΝΟΙ με 8 χρυσά , 10 ασημένια και 2 χάλκινα.

Πηγή: ΕΡΑ ΣΕΡΡΩΝ - Συντάκτης: Βασίλης Αναστασιάδης

• Πανσερραϊκός: «Λουκέτο» στο γήπεδο Το γήπεδο των Σερρών θα κλείσει επ’ αόριστον και πλέον αναζητείται λύση για το επερχόμενο ματς του Πανσερραϊκού με τον Αρη και όχι μόνο. Ραγδαίες είναι οι εξ...